Dolazak u Knjižnicu od 16.11.2021.

Prema Odluci Stožera civilne zaštite RH od 12.11.2021., koja stupa na snagu 16.11.2021., za ulazak u Narodnu knjižnicu u Dugopolju potrebno je predočiti EU digitalnu COVID potvrdu ili drugi odgovarajući dokaz o cijepljenju, preboljenju ili testiranju.
Članovi i drugi posjetitelji dužni su predočiti navedene dokumente zaposlenici na pultu.

Od obveze predočenja gore navedenih dokumenata izuzete su osobe:

• mlađe od 16 godina
  • koje prate osobu koja se ne može brinuti za sebe
  • kod kojih postoje kontraindikacije za cijepljenje ili za dovršetak cijepljenja bilo kojim cjepivom protiv COVID-19, a što se dokazuje liječničkom potvrdom.

Članovi koji nemaju potrebnu dokumentaciju za ulazak u knjižnicu, mogu koristiti online usluge rezervacije i provjere statusa građe, a umjesto njih uz člansku iskaznicu građu može podići osoba koja te uvjete ispunjava. Također, u dogovoru s knjižničarkama, mogu doći do ulaza u zgradu i javiti se telefonom te ćemo im donijeti posuđene knjige do ulaznih vrata.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

E-mail: knjiznica@nkd.dugopolje.hr