Mjesec hrvatske knjige 15.10. – 15. 11.2020.

Razlistaj se!

Mjesec hrvatske knjige 15.10. – 15.11.2020.

Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Razlistaj se!, odabran je povodom 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje. Ova nacionalna manifestacija, posvećena prije svega knjizi, ali i knjižnicama, već 25 godina održava se od 15. listopada do 15. studenog.

Kako su sudionici pozvani da svoje ovogodišnje programe posvete planetu Zemlji, i u našoj knjižnici imamo program koji se odnosi na tu značajnu tematiku. Pozivamo djecu i mlade svih uzrasta da sudjeluju u likovno-literarnom natječaju Razlistane slike, razlistane riječi.  Svi će za sudjelovanje dobiti nagradu, a radove ćemo izložiti u knjižnici.

Predlažemo teme: prirodne ljepote, planet Zemlja, ekologija, onečišćenje, biljke, životinje…

Radove možete donijeti od 22.10. do 14.11. Napominjemo da će najuspješniji dobiti i dodatnu nagradu!

Uz ovaj natječaj, tu su naše tradicionalne akcije besplatnog upisa za prvašiće, nenaplaćivanja zakasnine u prvom tjednu manifestacije, te izbor najčitatelja. Vidimo se, pod maskama naravno!