Obavijest o početku rada s korisnicima 29. travnja 2020.

OBAVIJEST

Od 29. travnja nadalje Narodna knjižnica u Dugopolju radit će s korisnicima od ponedjeljka do petka u vremenu od 9 do 15 sati.

Bit će moguće vratiti i posuditi knjižničnu građu, i to na sljedeći način:

• Pretraživanjem kataloga koji je dostupan na našoj web stranici ili izravno na poveznici https://dugopolje.zaki.com.hr/pages/search.aspx možete odabrati željene dostupne naslove.
  • Ako se prijavite u katalog, moguće je izravno rezervirati željene knjige koje će knjižničarke pripremiti za posudbu. Prijava u katalog vrši se unošenjem broja iskaznice i PIN-a koji možete zatražiti na tel. broj knjižnice: 021 655 611.
  • Ako Vam ova opcija ne odgovara, možete nam se, kao i uvijek, obratiti na navedeni broj ili na e-mail: knjiznica@nkd.dugopolje.hr .
  • Građa se preuzima na ulazu u zgradu, dovoljno je nazvati i knjižničarke će donijeti posuđeno na ulaz te preuzeti vraćene knjige.
  • Za svu građu posuđenu u 2020., do 1.6. ne naplaćuje se zakasnina.

Napomene:

• Zgrada i sama knjižnica su dezinficirane.
  • Knjižnična građa je papirnata, međutim većina knjiga ima ponešto plastike, uglavnom na koricama. Korice ćemo dezinficirati izvana, a razdužena građa će nakon preuzimanja biti zadržana u svojevrsnoj karanteni na tri dana te će istekom tog perioda biti dostupna za posudbu.
  • Radi vaše i naše sigurnosti, sam prostor knjižnice, čitaonica i svi dodatni prostori i nadalje su zatvoreni za korisnike. Postavljanjem sigurnosne pregrade na knjižnični pult te daljnjim popuštanjem mjera zaštite u vrijeme epidemije koronavirusa, omogućit će se posudba u samoj knjižnici. O tome ćemo dati daljnje obavijesti.

Zahvaljujemo na razumijevanju i poštivanju mjera!